10.03.2021
Seoses Covid-19 olukorraga on sporditegevus sisetingimustes 11.03-11.04.2021 keelatud. Ronimistreeninguid Kristiine Spordihallis sel ajal ei toimu
21.02.2021
Esmaspäevast, 22. veebruarist on Kristiine ronimisseinal lubatud ainult individuaaltreeningud
31.01.2021
Piirangud ronimistreeningutel Kristiine Spordihallis alates 1 veebruarist 2021
ARHIIV >
Koolitus

Kaljuronimise koolitused toimuvad kolme-astmelise koolitussüsteemi järgi.

  
Esimene aste

 

Osalemine seinaronimise, kaljuronimise, jääronimise kursustel, kus saadakse teadmised, oskused, mis on vajalikud spordialaga iseseisvaks tegelemiseks ning ohutuse tagamiseks. Piisava individuaalse meisterlikkuse ja kogemuse, vajalike rühmajuhtimise teadmiste ja oskuste olemasolul saab esimese astme koolituse läbinud ronija tegutseda ronimisüritusel või treeningul abi-juhendajana.

   

Teine aste
 
Seinaronimise ja köietöö instruktor-juhendajate ettevalmistamine, kelle esmaseks ülesandeks on tagada gruppide ohutu ronimine tehisronimisseintel ning köietöö seiklusüritustel. Juhendajate missiooniks on anda ronimishuvilistele edasi ronimise kui liikumisharrastuse elamuslikku ja emotsionaalset poolt ning seeläbi äratada huvi ronimise kui spordiala vastu.
 
Kolmas aste 
 
Kaljuronimise instruktor-koolitajate ettevalmistus. Sellele astmele sisenemiseks peavad olema läbitud kõik esimese astme valikkursused ning kogu teise astme koolitus. Spetsialiseeruda saab sportronimise treeneriks ja traditsioonilise ronimise treeneriks. Sportronimise treeneri põhiülesanne on juhendada ronijaid individuaalse meisterlikkuse ja sportliku taseme tõstmisel, nende psühholoogilisel ja isiksuslikul kasvamisel. Traditsioonilise ronimise treeneri kompetentsi kuuluvad ronijate instreerimine ning juhendamine kaljuronimise, jääronimise ja köietöö valdkondades. Treeneri IV taseme kaljuronimise instruktor-koolitajate pädevusse kuulub esimese astme alg- ja põhikursuste juhtimine ja läbiviimine. Treeneri V tasemel kuulub kaljuronimise instruktor-koolitajate pädevusse kõigi esimese, teise ja kolmanda taseme koolituste juhtimine ning läbiviimine.
 

Esilehele  |  Prindi lehekülg
© Tallinna Kaljuronimisklubi, 2008